depilacja

Depilacja pastą cukrową


Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest stosowana od lat i uważana jest za jedną z najlepszych i najdelikatniejszych metod usuwanie owłosienia. Pozwala na dokładne usuwanie włosów krótszych niż te wymagane w przypadku depilacji woskiem. Najlepiej sprawdza się na delikatnych miejscach ciała takich jak wąsik, pachy czy bikini, z powodzeniem można ją również stosować na całym ciele.  

Depilacja pastą cukrową jest metodą, która polega na usuwaniu włosów zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Dzięki temu depilacja ta jest mniej bolesna oraz mniej podrażnia skórę niż depilacja woskiem. Dobrze sprawdza się jako depilacja bikini. Depilacja cukrowa zmniejsza również ryzyko wrastania włosów.

Pasta cukrowa składa się z cukru, wody i soku z cytryny, a podgrzana do temperatury ciała jest wyjątkowo plastyczna i nie wymaga dodatkowych pasków, przez co nadaje się do depilacji nawet problematycznych partii ciała. Jest produktem naturalnym, który nie powoduje alergii, jak również nie powoduje innych skutków ubocznych. Cukier jest naturalnym środkiem konserwującym, nie pozwala więc na rozwój bakterii.

Pasta cukrowa podczas depilacji przykleja się jedynie do owłosienia, a nie do skóry, dzięki temu może być również stosowana przy problemach naczyniowych kończyn dolnych.

Depilacja brazylijska bikini

Depilacja brazylijska bikini jest rodzajem depilacji, polega na całkowitym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych a dzięki właściwością pasty cukrowej zabieg staje się mniej bolesny i bardziej komfortowy. Skóra poz zabiegu jest idealnie gładka i mniej podrażniona. Po każdym zabiegu odrastające włosy są słabsze i delikatniejsze a efekty depilacji utrzymują się nawet do 3 tygodni. Jednak efet zabiegu w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych. 

 

 depilacja brazylijska Kraków